pospolu

podcast v barvách duhy

Podcast Pospolu je volným pokračováním Víry v barvách duhy. Jde o podcastovou sérii sedmi rozhovorů s křesťany, kteří jsou LGBTQ+ nebo se jich nějakým způsobem tato tématika životně dotýká. Autory podcastu jsou Tobiáš Frýdl, Martin Klaška a Vojtěch Sponar. „Naším záměrem je přinést do veřejného prostoru vrstvu, která v debatě ohledně LGBTQ+ lidí chybí. A to skrze osobní příběhy konkrétních křesťanů, pro které není LGBTQ+ pouze debatním tématem, ale životní zkušeností.

Hosty podcastu jsou Filip, Anna, Edmund, Jaro, Max a Dagmar, kteří v přibližně půlhodinovém rozhovoru sdílejí své životy a dávají posluchači možnost nahlédnout do zkušeností lidí, kteří jsou křesťany a zároveň LGBTQ+. Posledním hostem je Josef, který vypráví o zkušenosti otce, jemuž se vyoutoval jeho syn.

Součástí série jsou také fotografie Lucie BláhovéPortrétní fotografie jsou vedle audiozáznamu druhým neméně důležitým pilířem celého projektu Pospolu. Vzhledem k tomu, že LGBTQ+ lidé jsou v současnosti v církevních prostředích stále na okraji a mnohdy se za svoji odlišnost stydí a tají ji, je pro nás důležité veřejnosti představit neanonymní osobní příběhy, které jsou doprovázeny právě fotografiemi. Domníváme se, že skrze fotografii je možné se více přiblížit druhému člověku a jeho osobnímu příběhu.

Autor hudby je Vojtěch Hyánek, za úvodní slovo děkujeme Jitce Smutné a za zvukovou spolupráci Danielu Polákovi.